Czyszczenie kostki brukowej to praca remontowa? W wielu przypadkach tak jest :)…Bruk spełnia wiele funkcji i jest przeznaczany do różnych celów, wybieramy ten rodzaj nawierzchni bo to najtrwalszy materiał. Służy jako podjazd, alejka w ogrodzie czy jako chodnik w przestrzeni miejskiej. Na rynku występują różne rodzaje o różnym przeznaczeniu, różnych kształtach czy kolorach. Wybierając kostkę brukową bierzemy pod uwagę przede wszystkim przewidziane obciążenie i natężenie ruchu.

Czyszczenie kostki brukowej – przykład

Kostka brukowa z czasem użytkowania traci walory estetyczne przez zabrudzenia atmosferyczne, błoto lub porost mchu między fugami a w ekstremalnych przypadkach nawet pojawiają się porosty. Wtedy konieczne są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne jak czyszczenie kostki brukowej przy użyciu odpowiedniego sprzętu oraz doświadczenia. Czysta kostka to także element estetyczny nieruchomości oraz otoczenia. Czyszczenie kostki brukowej przygotowane specjalnie przez nas oferuje kompleksowe rozwiązania, aby przywrócić estetyczny wygląd.

Nasze doświadczenie to lata pracy, tysiące metrów czyszczonego bruku oraz setki zadowolonych klientów. Oferujemy ekologiczne rozwiązania czyszczenia. Stosujemy ekologiczne środki do standardowych zleceń typu usunięcie mchu czy zabrudzeń sezonowych. Pracujemy na profesjonalnym sprzęcie marki Kercher, są to urządzenia spalinowe oraz elektryczne. Odpowiednio dobierane do zlecenia. Stosujemy techniki wysokociśnieniowe, odpowiednio dobranym bezpiecznym dla bruku ciśnieniem oraz temperaturą wody dochodzącą do 150°C w zależności od rodzaju zabrudzeń. Jesteśmy w stanie usunąć także te bardzo uporczywe zabrudzenia typu tłuste plamy olejowe, farby, beton, rdzę, ślady po oponach czy gum do żucia. Trzeba pamiętać że każde czyszczenie kostki brukowej to dla nas wyzwanie. Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie oraz profesjonalizm spełni oczekiwanie każdego klienta. Przekonaj się sam i dołącz do grona zadowolonych klientów.

Czyszczenie kostki brukowej z uporczywych zabrudzeń.

Usuwanie uporczywych zabrudzeń to zadanie tylko dla profesjonalistów! Każde uporczywe zabrudzenie, aby skutecznie je usunąć z kostki brukowej potrzebna jest wiedza, specjalistyczny sprzęt oraz odpowiednio dobrana profesjonalna chemia. Bardzo ważnym aspektem jest przestrzeganie zasad BHP ponieważ są to bardzo agresywne środki.

Usuwanie oleju z kostki brukowej

Plamy olejowe na kostce brukowej to najczęściej spotykane uporczywe zabrudzenia. Widoczne na podjazdach czy parkingach szpecą wygląd bruku. Najczęściej są spowodowane drobnymi wyciekami lub poważnymi awariami samochodowymi. W przypadku pojawienia się takich plam najlepiej jak najszybciej reagować. Sprawdzonym sposobem jest natychmiastowe posypanie plam olejowych sorbentem lub suchym piachem. Taki zabieg zapobiega dalszemu wsiąkaniu w pory kostki brukowej. Jako profesjonalna firma mamy sprzęt oraz sprawdzone środki do usuwania plam olejowych, nawet tych bardzo starych.

Usuwanie rdzy z kostki brukowej

Usuwanie plam rdzy z kostki brukowej to równie trudne zadanie jak usuwanie tłustych plam. Rdzawe plamy pojawiają się najczęściej z nieszczelnych kranów z wodą bogatą w żelazo. Czasami zabrudzenia rdzą powstają od zardzewiałych konstrukcji, nawozu do trawy lub zraszaczy zachodzących swoim zasięgiem na bruk. Rdzawe plamy usuwamy przy użyciu profesjonalnej chemii.

Usuwanie betonu z kostki brukowej

Plamy betonowe to najbardziej trudne do usunięcia zabrudzenia. Ponieważ kostka wykonana jest też z betonu. Trzeba bardzo ostrożnie dobrać chemię, ponieważ tu zachodzi największe zagrożenie uszkodzenia kostki. Czasami sama chemia nie wystarcza i do mycia bruku potrzebne jest wsparcie czyszczenia mechanicznego.

Usuwanie farby z kostki brukowej

Plamy z farb to również zmartwienie właścicieli nieruchomości. Często pojawiają się podczas prac remontowych. Czyszczenie kostki brukowej z tego defektu można w pewnych przypadkach wykonać samemu. Należy zakupić popularną chemię w ogólnodostępnych sklepach. Bardzo często producenci farb podają w specyfikacji jakich rozpuszczalników czy zmywaczy użyć do usunięcia takich zabrudzeń. Podczas prac należy przestrzegać zasad BHP. Używać specjalnych rękawic, masek oraz okularów chroniących oczy.

Usuwanie śladów opon z kostki brukowej

Usuwanie śladów opon z kostki brukowej należy do prac czasochłonnych. Opona podczas gwałtownych przyspieszeń nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Pod wpływem tej temperatury ogumienie pojazdu ulega topnieniu i „wpływa” w mikroskopijne pory kostki brukowej. Bez odpowiednio wysokiego ciśnienia oraz specjalistycznej chemii się nie obędzie. Czyli czyścimy kostkę ze śladów opon metodą łączoną. Polega ona na naniesieniu chemii na kostkę. Odczekaniu aż guma odpowiednio zmięknie a następnie techniką wysokociśnieniową pozbyciu się resztek gumy. Czynność tą powtarzamy w miarę ustępowania zabrudzenia aż do oczekiwanego efektu.

Na wszystkie wymienione plamy jesteśmy gotowi do działania. Firma posiada profesjonalny sprzęt, sprawdzone środki chemiczne oraz doświadczenie przy usuwaniu takich zanieczyszczeń. Głównymi odbiorcami naszych usług są: osoby prywatne, firmy, spółdzielnie, wspólnoty, instytucje państwowe. Działamy na terenie całego kraju, w szczególności są to województwa: mazowieckie, łódzkie, lubelskie, świętokrzyskie. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Przykładowe czyszczenie kostki z porostów. Trawnik „wszedł” na bruk pasem szerokości 0,5 m. Po czyszczeniu fugowanie spoin.

Interesuje Państwa temat czyszczenie kostki brukowej kliknij